Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Steaua a învins pe Bursaspor prin golul viclean marcat de Bicfalvi

Steaua a învins pe Bursaspor prin golul viclean marcat de Bicfalvi

11 Iul 2011   •   07:41

In cel de-al patrulea meci amical din cadrul stagiului de pregatire de la Viilach (Austria), Steaua a invins, duminica, cu scorul de 1-0, campioana Turciei din 2010, Bursaspor, la care Giani Kirita a jucat pana in minutul 74.

Unicul gol al intalnirii a fost marcat in minutul 40 de Bicfalvi, care a transformat impecabil o lovitura libera de la circa 25 de metri. In minutul 26, Nicolita a ratat un penalty obtinut de Tatu.

Antrenorul Ronny Levy a folosit urmatoarea formula de echipa: Stanca - Martinovici (G. Matei '69), Gardos (Galamaz 46), Iliev, Latovlevici - Nicolita (D. Popa '81), Brandan, Bicfalvi (Bejan '89), Cr. Tanase (Bajenaru '56) - Tatu (M. Costea '76), Rusescu.

Steaua va intalni, duminica, la Piatra Neamt, in Supercupa Romaniei pe Otelul Galati.