Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Tatu a marcat la primul său meci la Steaua, 1-0 cu Zestafoni

Tatu a marcat la primul său meci la Steaua, 1-0 cu Zestafoni

24 Iun 2011   •   04:39

Ronny Levy si-a inceput cu dreptul mandatul pe banca Stelei, castigand primul meci amical din stagiul din Austria, 1-0 cu Zestafoni, campioana Georgiei.

Ros-albastrii au inceput mai bine si au lovit de doua ori bara in primele minute, prin Bilasco si Martinovici, dar au reusit sa deschida scorul cu putin timp inainte de pauza, prin brazilianul Tatu, dupa o pasa foarte buna a lui Nicolita. La ultima faza a meciului, Mihai Costea a inscris dar golul sau a fost anulat eronat, pe motiv de offside.

Echipa de start a Stelei pentru amicalul cu Zestafoni: Stanca - Martinovici, Galamaz, Iliev, Lupu - D. Popa, Bicfalvi - Nicolita, Rusescu, Tatu - Bilasco. Dupa pauza au mai intrat: Geraldo (care s-a accidentat si a fost inlocuit dupa nici un minut), Mihai Costea, Bajenaru, Albu, Bejan, Muzac, Tosca si portarul Valentin Cojocaru.