Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Timişoara-Dnepr 1-3 în ultimul amical din Spania

Timişoara-Dnepr 1-3 în ultimul amical din Spania

02 Feb 2011   •   19:29
Sursa foto: /Intact Images

FC Timişoara a fost învinsă, miercuri, la Marbella, cu scorul de 3-1 (2-1) de formaţia ucraineană Dnepr Dnepropetrovsk, în ultimul meci amical al bănăţenillor din cadrul stagiului de pregătire efectuat în Spania.

Echipa antrenată de Duşan Uhrin Jr a deschis scorul în minutul 9, prin Zicu, dintr-un penalty obţinut de Rocha, însă formaţia ucraineană, care este antrenată de fostul galactic Juande Ramos, a întors rezultatul prin golurile marcate în minutele 30, 37 şi 67.

Tehnicianul ceh al violeţilor a folosit următoarea formulă: Taborda (46 Lepmets) - Helder (46 Krejci), Luchin, Burcă (78 Al. Popovici), Scutaru (70 I. Matei) - Goga (68 Magera), Alexa, Tameş (68 Lavecchia) - Rocha, Axente (46 Nikolic), Zicu. Nu au jucat Ricketts, care are dureri la coapsă, Sepsi, aflat în convalescenţă, şi Cisovsky, cu dureri musculare.

Delegaţia timişoreană va reveni în ţară joi seară.