Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Vezi rezultatele echipelor româneşti în amicalele de azi

Vezi rezultatele echipelor româneşti în amicalele de azi

12 Feb 2011   •   16:30

FC Timişoara a câştigat cu scorul de 2-0 (2-0) meciul amical disputat în această după-amiază, pe teren propriu, în compania formaţiei maghiare de divizie secundă Bocs KSC. Bănăţenii au marcat ambele goluri în prima repriză, prin Rocha (11) şi Maghera (15).

Antrenorul lui FC Timişoara, Dusah Uhrin Jr, a început partida cu următorul 11: Taborda - Helder, Luchin, Ghionea, Ignjatijevic - Goga, Cisovsky, Tameş, Rocha - Magera, Axente. Pe parcursul meciului au mai fost introduşi în joc Popovici, Matei, Ricketts, Burcă şi Zăgrean.

Tot azi, Gloria Bistriţa a învins armeană FC Banants Erevan (locul 2 în prima ligă) cu scorul de 2-1, într-un meci de verificare din stagiul de pregătire din Antalya (Turcia). Banants a deschis scorul prin Kvajici Ketisian (2), dar Liviu Băjenaru adus victoria Gloriei, prin golurile înscrise în minutele 57 şi 77.

De asemenea, Universitatea Craiova a terminat nedecis cu formaţia bulgară Minior Pernik, 0-0.