Jurnalul.ro Sport Fotbal international Echipa lui Tamaş, egalată după ce a condus cu 3-0

Echipa lui Tamaş, egalată după ce a condus cu 3-0

13 Feb 2011   •   10:16

West Bromwich Albion, echipa românului Gabriel Tamaş a încheiat la egalitate, 3-3, partida disputată pe teren propriu cu West Ham United, sâmbătă, în cadrul etapei a 27-a a campionatului de fotbal al Angliei.

Gazdele au condus cu 3-0 la pauză, prin golurile marcate de Dorrans (min.3), Thomas (min.8) şi Reid (min.32) autogol, însă londonezii au revenit spectaculos după pauză şi au marcat la rândul lor de trei ori, prin Demba Ba (min.50 şi 83) şi C. Cole (min.58), ultimul gol fiind înscris la doar un minut după intrarea pe teren a lui Tamaş (min.82), fundaşul român fiind rezervă în acest joc.