Jurnalul.ro Sport Fotbal international Lobonţ s-a accidentat tocmai la genunchiul operat

Lobonţ s-a accidentat tocmai la genunchiul operat

13 Dec 2010   •   14:10
Sursa foto: /Reuters

Potrivit cotidianului Il Tempo, portarul lui AS Roma, Bogdan Lobonţ, care a fost înlocuit la pauza meciului cu Bari după ce s-a lovit de coechipierul său, fundaşul brazilian Juan, s-a accidentat în acelaşi loc de la genunchiul drept unde a fost operat cu un an în urmă.

Diagnosticul medicilor a fost entorsă la genunchiul drept. Portarul român va mai efectua marţi dimineaţă o serie de teste pentru a şti când va putea juca din nou, dar va rata sigur partida cu AC Milan de sâmbătă.

Portarul român a fost notat cu 6 de site-urile forzaroma.info şi newnotizie.it şi agenţia Datasport. "Lobonţ nu a fost întrebuinţat în prima repriză, în afară de faza la care s-a accidentat", a scris forzaroma.info.

"Nu a avut nimic de apărat, iar la pauză i-a lăsat locul lui Doni din cauza accidentării", a notat newnotizie.it.

"Portarul român a avut ghinion la ciocnirea cu Juan şi a fost nevoit să părăsească terenul ", a scris şi Datasport.

Titular în partida AS Roma - Bari, scor 1-0, Lobonţ s-a accidentat în minutul 42 şi a fost înlocuit la pauză cu Doni. Lobonţ este al doilea portar al Romei care se accidentează, după brazilianul Julio Sergio.