Jurnalul.ro Sport Fotbal international Marica, gol şi eliminare în 17 minute

Marica, gol şi eliminare în 17 minute

28 Noi 2010   •   13:00
Sursa foto: /Intact Images
139804-44169173-gm1e6b50drn01-rtrmadp-3-soccer-europa.jpgCiprian Marica a fost din nou eroul lui Stuttgart: atât pozitiv, cât şi negativ. Internaţionalul român a reuşit "performanţa" de a marca un gol şi a încasa un cartonaş roşu în numai 17 minute.

Titular în partida din deplasare cu Hamburg, din etapa a 14-a, Marica a înscris golul de 1-1, în minutul 9, având apoi şi o mare ocazie de a duce scorul la 2-1 pentru echipa sa. În minutul 16 a primit însă un cartonaş galben pentru proteste, după un fault la centrul terenului, şi a continuat să conteste vehement deciziile arbitrului până a primit şi al doilea avertisment, fiind eliminat.

În zece, Stuttgart nu a mai rezistat, pierzând meciul cu 4-2.