Jurnalul.ro Sport Fotbal international Mutu s-a accidentat în meciul cu Cesena şi ar putea lipsi o lună

Mutu s-a accidentat în meciul cu Cesena şi ar putea lipsi o lună

13 Noi 2010   •   22:22

Titular la Fiorentina în partida cu Cesena din etapa a 12-a a campionatului italian, Adrian Mutu a fost forţat să părăsească terenul în minutul, din cauza unri accidentări, fiind înlocuit de sârbul Adem Ljajici.

Conform primelor investigaţii, atacantul român are o întindere la muşchii aductori, cel mai probabil din cauza suprasolicitării din ultimele săptămîni. Mutu a fost folosit în toate cele 4 partide oficiale de la expirarea suspendării de 9 luni dictate în cazul sibutramina.

În cazul în care diagnosticul iniţial se confirmă, Adrian poate lipsi de pe teren încă o lună.

Meciul Fiorentina - Cesena s-a terminat cu scorul de 1-0 în favoarea echipei lui Mutu. Singurul gol al partidei a fost reuşit de Gilardino, în minutul 59.