Jurnalul.ro Sport Fotbal international Naționala U16 a României a remizat cu reprezentativa similară a Cehiei

Naționala U16 a României a remizat cu reprezentativa similară a Cehiei

de Redacția Jurnalul    |    08 Sep 2024   •   19:20

Naționala U16 a României a remizat cu reprezentativa similară a Cehiei, în primul din cele două meciuri de pregătire de la București.

Partida a avut loc sâmbătă, iar golurile au fost marcate de Văduvă (minutul 15) și Silitra (minutul 66) pentru România și de Srb (minutul 36) și de Chab (minutul 80) pentru Cehia.

În perioada 1-10 septembrie, naționala pregătită de Nicolae Roșca efectuează un stagiu de pregătire la București, având programată o dublă amicală cu reprezentativa similară a Cehiei.

A doua partidă dintre cele două echipe va avea loc marți, 10 septembrie, de la ora 11.00, anunță FRF.