Jurnalul.ro Sport Fotbal international Ronaldo și echipa sa își dau cu stângu-n dreptul în Supercupa Arabiei Saudite

Ronaldo și echipa sa își dau cu stângu-n dreptul în Supercupa Arabiei Saudite

de Redacția Jurnalul    |    27 Ian 2023   •   10:15

Al Nassr, echipa lui Cristiano Ronaldo, a fost eliminată, joi seara, din Supercupa Arabiei Saudite, la Riyadh, după ce a pierdut cu 3-1 în semifinala cu Al Ittihad.

Internaționalul portughez în vârstă de 37 de ani, de cinci ori câștigător al Balonului D'Or, a avut câteva ocazii de a înscrie, dar a fost bine păzit de apărarea lui Al Ittihad în cea mai mare parte a meciului.

Golul marcat de Anderson Talisca pentru Al Nassr în minutul 67 nu a fost suficient pentru a întoarce diferența față de cele două goluri marcate în prima repriză de Al Ittihad prin Romarinho și Abderrazak Hamdallah.

Muhannad Al-Shanqeeti a marcat al treilea gol în al treilea minut de joc suplimentar.

Al Ittihad va întâlni în finala Supercupei Arabiei Saudite pe Al Feiha.

Al Nassr se deplasează în continuare la Al Fateh în Saudi Pro League pe 3 februarie.