Jurnalul.ro Sport Fotbal international Traore, primul gol pentru Kuban! Gigel Bucur, hat-trick!

Traore, primul gol pentru Kuban! Gigel Bucur, hat-trick!

06 Mar 2011   •   12:34
Sursa foto: /FC Kuban.ru

Echipa Kuban Krasnodar, antrenată de Dan Petrescu, a câştigat ultimul amical disputat în stagiul de pregătire din această iarnă cu un categoric 6-0 în faţa celor de la Torpedo Armavir, ocupanta locului secund în liga a treia din Rusia.

Fostul atacant al lui CFR Cluj, Lacina Traore, a fost folosit în repriza a doua şi a reuşit primul său gol pentru noua lui echipă, însă cel mai bun jucător al partidei a fost Gigel Bucur. Intrat pe teren în minutul 46, acesta a semnat un spectaculos "hat-trick" într-un interval de doar 16 minute. Ex-jucătorul Sportului Studenţesc şi al Unirii Urziceni, Dacian Varga a fost titular 60 de minute.

Campionatul primei ligi din Rusia va debuta pe 12 martie, iar Kuban Krasnodar va juca primul meci pe teren propriu a doua zi, împotriva lui Rubin Kazan, campioana din 2008 şi 2009.