Jurnalul.ro Sport Fotbal international Un nou 4-4 în Anglia: Arsenal a fost egalată de la 4-0! (cu video)

Un nou 4-4 în Anglia: Arsenal a fost egalată de la 4-0! (cu video)

06 Feb 2011   •   10:35
Sursa foto: /Reuters

Newcastle a produs cea mai spectaculoasă revenire de scor din ultimii ani în Premier League, reuşind s-o egaleze pe Arsenal după ce a fost condusă cu 4-0 în minutul 26!

Londonezii au început în forţă şi au marcat încă din primul minut, prin Walcott, iar Djourou (3) şi Van Persie (10, 26) au făcut ca scorul la pauză să fie de 4-0 în favoarea "tunarilor".

Arsenal a rămas însă în zece oameni în minutul 50, după eliminarea lui Diaby, moment din care "coţofenele" au reînceput să spere. Gazdele au reuşit să marcheze de 4 ori în numai 19 minute, prin Barton (69-pen, 83-pen), Best (75) şi Tiote (88). Putea fi chiar mai rău pentru Arsenal, dar arbitrii au anulat eronat, pe motiv de ofsaid, un alt gol al gazdelor.

Scorul corect de 4-4 la pariuri a fost introdus în Anglia în urmă cu aproape doi ani, când Liverpool a reuşit două astfel de rezultate consecutiv, cu Chelsea în Liga Campionilor şi cu Arsenal în campionat.