Jurnalul.ro Sport Fotbal international Video: Barca, furată ca-n codru la Sevilla! Real este acum la 5 puncte!

14 Mar 2011   •   09:10
Sursa foto: /Reuters

La meciul cu numărul 1.000 al lui Pep Guardiola pe banca echipei, FC Barcelona nu a reuşit decât un egtal, 1-1, duminică seară, în deplasarea de la Sevilla, în etapa a XXVIII-a a campionatului Spaniei..

Catalanii au deschis scorul în minutul 30 prin Bojan, iar Sevilla a egalat în minutul 49 prin Navas.

În clasament, Barca este în continuare lider cu 75 de puncte, cu 5 mai mult decât ocupanta locului 2, Real Madrid. Ultima partidă a etapei, Getafe - Athletic Bilbao, este programată luni.

Oaspeţii stadionului "Sanchez Pizjuan" au făcut un scandal monstru după meci, după ce arbitrul Perez Lasa a anulat în mod eronat un gol marcat de Messi din lovitură liberă, în minutul 8. "Perez Lasa, de ce ai anulat acest gol?", se întreabă ziarul barcelonez Sport, în timp ce El Mundo Deportivo scrie dur că "Golul anulat aiurea lui Messi a declanşat un scandal cum nu s-a mai văzut! Barcelona a jucat împotriva a 12 oameni!"