Jurnalul.ro Sport România U17 a terminat la egalitate al doilea meci de pregătire cu naționala similară a Austriei

de Redacția Jurnalul    |    16 Iun 2023   •   16:30
Sursa foto: lexaarts/Getty Images/iStockphoto

România U17 a terminat vineri la egalitate, scor 2-2, al doilea meci de pregătire cu naționala similară a Austriei.

Potrivit FRF, golurile au fost marcate de Tarbă (40), Fălcușan (53) pentru România și de Stoger (4) și Mankan (57) pentru Austria.

Naționala pregătită de Ion Marin a revenit de la 0-1 și a condus cu 2-1 în repriza a doua, însă Austria a stabilit scorul final în minutul 57.

România U17 a disputat la Arad două meciuri de pregătire contra naționalei similare a Austriei.

În prima partidă, disputată miercuri, România s-a impus cu 3-0.