Patronul giulestenilor l-a convins pe Vasile Siman sa-l cedeze pe Ionut Mazilu, insa pe fir a intrat si Poli Timisoara, care ar dori un transfer definitiv al internationalului gruparii din Regie, in timp ce Copos ar agrea un imprumut pe un an.
Sigur este faptul ca Ionut Mazilu nu va evolua in Liga 2. Cel putin asa sustine patronul Sportului Studentesc, Vasile Siman. "I-am promis ca nu ma voi opune unui eventual transfer. Exista oferte si din tara, dar si din strainatate. Nu este un jucator care sa evolueze in al doilea esalon", a confirmat oficialul gruparii din Regie.
MEMORIU
|
Giulestenii se afla in litigiu cu FC Arges, gruparea pitesteana solicitand suma de 100.000 de dolari, ultima transa din transferul mijlocasului Emil Dica. Acesta a ajuns la Rapid in vara anului 2005 in schimbul sumei de 250.000 de dolari, iar termenul-limita de plata a fost 30 iu-nie. "Nu inteleg de ce atatea probleme. Am discutat cu oficiali
de la FC Arges si totul este in
regula", a declarat presedintele Dinu Gheorghe.
|
IMPACARE
|
Al doilea actionar al Rapidului, Jean Valviv, ar dori sa faca pace cu George Copos, dupa ce
in ultima luna l-a atacat pe patronul giulestean. "Tot ce vreau este sa nu mai existe certuri la club", ar fi spus Copos, care a lasat de inteles ca ar fi dispus sa se impace cu opozantul sau. Referitor la posibila cooptare in staff-ul de conducere a omului politic Nati Meir, acest lucru este foarte putin probabil. "Din cate stiu, niciodata nu s-a pus problema sa vina la Rapid", a declarat presedintele Dinu Gheorghe.
|