Patronul gruparii din Regie, Vasile Siman, sustine ca a achitat catre stat suma pe care o datora. Cu toate acestea, situatia Sportului ramane incerta, iar Pandurii asteapta o posibila revenire pe prima scena.
Sportul Studentesc va afla azi daca va debuta duminica contra Rapidului in Liga 1 sau va mai sta in vacanta pana la 12 august, cand va debuta esalonul secund.
ARGUMENTE
|
Presedintele Pandurilor, Marin Condescu, spune ca nu stie in ce Liga va evolua gruparea sa: "Las sa se pronunte cei indrepta-titi. A fost o greseala capitala a comisiilor, care la 10 iulie nu au terminat procedurile de licentiere. Daca anul trecut nu plateam 800.000 de euro datorii la stat, puteam sa luam 7-8 jucatori si evitam retrogradarea. S-a dat o hotarare irevocabila si definitiva, nu pentru ca l-am votat eu pe Mircea Sandu, ci pentru ca Sportul nu si-a platit datoriile".
|
SCOS DIN FRF
|
Vasile Siman s-a dus ieri, in jurul orei 15:30, la sediul FRF, cu o chitanta care dovedea ca achitase suma de doua miliarde ROL din datoria totala de 12,6 miliarde. Acolo l-a intalnit pe Florin Prunea, care i-a spus ca la departamentul financiar programul s-a incheiat si nu mai are cum sa inregistreze chitanta. La aflarea vestii, Siman s-a dezlantuit, proferand injurii la adresa oficialilor, fiind dat afara de oamenii de ordine din sediul FRF.
|