![148335-147910-.jpg](/usr/imagini/2011/01/26//148335-147910-.jpg)
Tecău şi partenera sa au trecut, în sferturile de finală, cu scorul 7-5, 6-4, de cuplul australian Sally Peers/Carsten Ball. Perechea învingătoare va primi pentru calificarea în penultimul act al turneului un cec în valoare totală de 33.900 de dolari australieni.
În semifinale, Horia Tecău şi Bethanie Mattek-Sands vor întâlni învingătorii partidei dintre perechea Yung-Jan Chan/Paul Hanley (Taiwan/Australia) şi cuplul Chia-Jung Chuang/Dick Norman (Taiwan/Belgia).