Jurnalul.ro Sport Sporturi Handbal: Dunărea Brăila a pierdut primul meci din optimile Cupei EHF

Handbal: Dunărea Brăila a pierdut primul meci din optimile Cupei EHF

05 Feb 2011   •   13:49

Handbalistele de la Dunărea Brăila au fost învinse, pe teren propriu, scor 20-21, de echipa daneză Esbjerg, în manşa-tur a optimilor de finală ale Cupei EHF.

Partida, disputată sâmbătă, la Braila, a fost dominată de la un cap la altul de handbalistele nordice, care s-au văzut egalate o singura dată, scor 19-19, cu doar câteva minute înaintea fluierului final.

Danezele au profitat de eliminarea definitivă a celei mai bune jucătoare a Dunării, Ada Moldovan, s-au impus cu 21-20 şi au prima şansă la calificarea în “sferturile” Cupei EHF.

Returul este programat săptămâna viitoare, în Danemarca.