Jurnalul.ro Sport Sporturi Hochei: S-a topit gheaţa la Steaua - Csikszereda

Hochei: S-a topit gheaţa la Steaua - Csikszereda

17 Feb 2011   •   13:01
Sursa foto: /steaua-rangers.com
152336-.jpgMeciul Steaua Rangers - HSC Csikszereda, contând pentru Superliga Naţională de hochei pe gheaţă, a fost întrerupt, miercuri seară, la scorul de 4-1 pentru formaţia bucureşteană, din cauza calităţii improprii a gheţii de la patinoarul "Mihai Flamaropol", informează rohockey.ro.

La finalul reprizei a doua, rolba care asigura refacerea gheţii s-a defectat, astfel că partida a fost întârziată cu aproximativ 20 de minute, interval în care mecanicii au încercat să remedieze problema. După ieşirea rolbei de pe suprafaţa de joc, oficialii partidei au constatat că gheaţa s-a topit într-o zonă a patinoarului şi nu mai este posibilă continuarea partidei, iar meciul a fost oprit definitiv.

Oficialii celor două echipe s-au întâlnit şi au discutat posibilităţile de a continua acest meci. În cele din urmă, s-a hotărât ca ultima repriză a meciului să se dispute la următoarea confruntare dintre cele două formaţii.