Jurnalul.ro Sport Steaua - Victorie cu letonii

Steaua - Victorie cu letonii

de Mihai Igirosanu    |    27 Ian 2007   •   00:00

Campioana en-titre a disputat aseara primul meci amical din cadrul stadiului de pregatire din Cipru, contra letonilor de la Metalurgs Liepajas. Steaua a invins cu 2-1, golurile fiind marcate de Cristocea (’4) si V. Badea (’57), respectiv Astrauskas (’36). In minutul 76, letonii au irosit un penalty provocat de o interventie a lui Sorin Paraschiv, trimitand peste poarta lui Cernea. Antrenorul Cosmin Olaroiu a abordat meciul tot cu o formula alcatuita din trei atacanti.

Primul "11" al Stelei a aratat astfel: Cernea - S. Stancu, D. Goian, E. Baciu, P. Marin - M. Croitoru, Radoi, Cristocea - Nicolita, V. Badea, G. Coman. Dupa pauza, Olaroiu a operat mai multe modificari, in special in linia mediana, formula de joc aratand astfel: Cernea - S. Stancu (’56 Saban), D. Goian (’82 Prunescu), E. Baciu, P. Marin (’56 Ochirosii) - Paraschiv, Ov. Petre, Bostina - Nicolita, V. Badea (’64 V. Iacob), G. Coman. De remarcat din nou absenta francezului Thereau, care n-a evoluat nici un meci pana acum in pregatiri.