x close
Click Accept pentru a primi notificări cu cele mai importante știri! Nu, multumesc Accept
Jurnalul.ro Ştiri Externe Nicușor Dan a anunțat că va merge cu Regele Spaniei în vizită la Centrul de Instruire Întrunită „Getica” de la Cincu

Nicușor Dan a anunțat că va merge cu Regele Spaniei în vizită la Centrul de Instruire Întrunită „Getica” de la Cincu

de Redacția Jurnalul    |    06 Iun 2025   •   19:30
Nicușor Dan a anunțat că va merge cu Regele Spaniei în vizită la Centrul de Instruire Întrunită „Getica” de la Cincu

Președintele Nicușor Dan și Regele Spaniei merg, marți, în vizită la Centrul de Instruire Întrunită „Getica” de la Cincu, anunță Administrația Prezidențială.

Aceasta este programată marți, de la ora 10.20,  la Centrul de Instruire Întrunită „Getica”, împreună cu Majestatea Sa Felipe al VI-lea, Regele Spaniei.

Președintele Nicușor Dan a anunțat miercuri, într-o conferință de presă, agenda sa externă pentru acestă lună.

„În cursul lunii iunie o să avem, în 10 iunie, o vizită a Regelui Spaniei, tot în 10 iunie o vizită a noastră la Chișinău, imediat după participarea la un summit în Ucraina, un summit între țările din Europa de Sud-Est și Ucraina”, a spus șeful statului.

De asemenea, Nicușor Dan a anunțat că în 25 iunie va participa la Summitul NATO de la Haga, iar o zi mai târziu la Consiliul European.

×
Subiecte în articol: nicusor dan regele spaniei cincu