Jurnalul.ro Ştiri Observator Linia 41 va funcționa cu program prelungit, marți, când e programat meciul România U21-Croația U21

de Redacția Jurnalul    |    27 Iun 2023   •   14:00
Sursa foto: Facebook

Marți seara, linia 41 va funcționa cu program prelungit pentru preluarea fluxului de călători la finalul meciului România U21-Croația U21.

Cu ocazia organizării meciului de fotbal România U21 – Croația U21 pe Stadionul Steaua, marți, tramvaiul 41 va avea program prelungit pentru a asigura transportul călătorilor în condiții de siguranță după finalizarea evenimentului, a anunțat STB.

Tramvaiele liniei 41 vor circula la intervale de 10-15 minute până la defluirea totală a spectatorilor de pe stadion.

România U21 joacă marți ultima partidă din cadrul Campionatului European.

Croația și România joacă acest meci fără miză, niciuna nemaiavând șanse de a se califica în sferturile de finală, după ce au pierdut primele două partide din grupă.

Singura miză este totuși aceea de a evita ultimul loc în grupă. Pentru a realiza acest deziderat, România are nevoie de o victorie, în timp ce pentru Croația este suficient și un egal.