De ce întotdeauna pe cealaltă bandă se merge mai repede? De ce femeile provoacă mai adesea aglomerări decât bărbaţii? De ce nu eşti un şofer atât de bun pe cât te crezi? Cum se joacă traficul cu minţile noastre?
Publicaţia Săptămâna Financiară, ediţia care apare astăzi, vă invită să aflaţi răspunsurile la toate aceste întrebări, precum şi soluţii pentru cele mai frustrante probleme ale conducătorilor auto, citind "Trafic", o carte-eveniment tradusă în zeci de limbi. Aceasta este considerată de cotidianul New York Times drept una din cele mai bune cărţi ale anului 2008. (C.S.)