Membrii Biroului Electoral al Municipiului Bucureşti işi vor desfăşura activitatea in clădirea Circului de Stat, aceasta fiind singura clădire, conform Primăriei Capitalei, care poate să ofere locuri de parcare suficiente şi unde se pot depozita in siguranţă buletinele de vot.
"Ţinind cont că la referendum nu vor exista birouri electorale de sector, ne vom confrunta cu o reală problemă de spaţiu, iar singura clădire pusă la dispoziţie de municipalitate pentru activitatea Biroului este Circul. Gandiţi-vă că este vorba despre prezenţa aproape simultană a aproximativ cinci mii de persoane - preşedinţii secţiilor de vot şi jandarmi", a declarat prefectul Capitalei, Mioara Mantale (foto), pentru Mediafax.