Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Ce spune Adam Nemec despre oferta venită de la FCSB

Ce spune Adam Nemec despre oferta venită de la FCSB

27 Oct 2017   •   07:41

Adam Nemec a salvat-o pe Dinamo în meciul cu Aerostar Bacău (liderul din C1) din șaisprezecimile Cupei, 1-0, aducând victoria cu un gol reușit în minutul 85.

"Așa e mereu când joci împotriva echipelor din ligile inferioare, e meciul anului pentru ei. Nu a  fost cum ne-am așteptat, am avut multe ocazii, trebuia să fie mai mult de 1-0, dar important e că ne-am calificat.  Cupa e importantă, ne putem califica în Europa dacă vom câștiga acest trofeu" a spus Nemec la TV Telekom Sport.

Slovacul a comentat și o posibilă plecare la rivala FCSB: "Nu mă uit la tv, nu citesc ziarele, nu înțeleg limba română. Sunt jucătorul lui Dinamo, asta contează. Agentul meu a vorbit ceva cu cei de acolo, dar eu nu am vorbit cu nimeni. După pauza de iarnă vom merge în cantonament, nu știu altceva.

Trebuie să luăm trei puncte cu Viitorul etapa viitoare în campionat, dar va fi foarte greu, e o echipă în formă".