Jurnalul.ro Sport Fotbal intern CFR Cluj perde la Sibiu și ratează trecerea în fruntea clasamentului Superligii la finele turului

de Redacția Jurnalul    |    06 Noi 2023   •   23:36
Sursa foto: Fotbal Club CFR 1907 CLUJ

CFR Cluj a ratat luni seara, în ultimul meci al turului sezonului regulat din Superligă, șansa de a se instala în fruntea clasamentului, după ce a pierdut cu 1-0 în deplasare la FC Hermannstadt.

Prima repriză a fost a portarilor, la ambele porți cei doi goalkeeperi având intervenții salvatoare, care, împreună cu alte câteva șuturi pe lângă, au făcut ca scorul la pauză să fie 0-0.

Hermannstadt a dat lovitura în minutul 62, cu un șut foarte frumos al lui Neguț, care a prins un exterior din afara careului, la vinclu, imposibil de parat pentru tânărul portar ceferist Răzvan Sava.

În ciuda schimbărilor făcute după primirea golului, CFR Cluj nu a reușit să pună în pericol iminent poarta lui Căbuz, sibienii obținând cele 3 puncte, cu care ocupă un surprinzător loc 4 în clasament.

CFR Cluj rămâne pe locul 2, cu 30 de puncte, la un punct de FCSB, care este campioana turului sezonului regulat.