Jurnalul.ro Sport Fotbal intern FC Voluntari - ACS Poli Timişoara 1-0. Gol în prelungiri

FC Voluntari - ACS Poli Timişoara 1-0. Gol în prelungiri

11 Mar 2018   •   21:36

FC Voluntari a învins-o pe ACS Poli Timişoara cu scorul de 1-0 (0-0), duminică seara, pe teren propriu, într-un meci din prima etapă a fazei play-off a Ligii I de fotbal.

Unicul gol al partidei a fost marcat în prelungiri de Florin Cernat (90+4 - penalty), după un fault comis de Maxi Oliva asupra lui Gabriel Deac.

Ilfovenii au ratat ocazii de gol prin Daniel Benzar (48) şi Adrian Bălan (57, 84), în timp ce bănăţenii au avut o şansă bună prin Haruţ (37).

FC Voluntari - ACS Poli Timişoara 1-0 (0-0), stadion ''Anghel Iordănescu'' - Voluntari
Au marcat: Florin Cernat (90+4 - penalty).
Arbitru: Adrian Comănescu (Râmnicu Vâlcea); arbitri asistenţi: Marius Nicoară (Drobeta-Turnu Severin), Dragoş Mihai Iliescu (Craiova); arbitru de rezervă: Andrei Antonie (Bucureşti)
Observatori: Irina Mîrţ (Bucureşti) - CCA, Aurel Beldeanu (Craiova) - LPF