Jurnalul.ro Sport Fotbal intern FCSB, egal acasă cu Farul, de ziua Regelui Hagi

FCSB, egal acasă cu Farul, de ziua Regelui Hagi

de Redacția Jurnalul    |    05 Feb 2024   •   23:23
Sursa foto: Farul Constanța

În ultimul meci al etapei a 24-a a Superligii, luni, FCSB a remizat acasă cu Farul Constanța, 1-1. Golul egalizator al ”marinarilor” a fost marcat dintr-o lovitură de la 11 metri, în minutele de prelungiri.

Liderul Superligii de fotbal, FCSB, a remizat, luni, pe teren propriu, cu campioana en-titre, Farul Constanța.

Bucureștenii au deschis scorul în minutul 55, prin Alhassan. Farul a egalat în prelungirile partidei, în minutul 90+4, prin Larie, din penalty.

În urma acestui rezultat, liderul campionatului, FCSB, a micșorat diferența de puncte față de CFR Cluj și Rapid (care sunt la egalitate, dar despărțite de golaveraj, CFR fiind pe 2, iar Rapid pe 3), la 9.