Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Superliga: FCSB, remiză albă la Cluj-Napoca

Superliga: FCSB, remiză albă la Cluj-Napoca

de Redacția Jurnalul    |    19 Feb 2024   •   22:48
Sursa foto: FCSB

FCSB nu a reușit să câștige la Cluj-Napoca și diferența față de Rapid s-a micșorat. Înaintea etapei a 26-a din Superliga de fotbal, liderul FCSB avea nouă puncte în fața locului doi, dar acum mai sunt doar șapte puncte. FCSB a terminat la egalitate partida cu U Cluj.

Meciul U Cluj-FCSB s-a jucat luni seara și s-a încheiat la egalitate, scor 0-0. Partida a fost echilibrată. Gazdele au ratat o lovitură de la 11 metri în minutul 16. Dan Nistor a tras în direcția în care a plonjat portarul Ștefan Târnovanu și apoi nu a reușit să reia în poartă mingea care i-a revenit la picior.

În urma acestui rezultat FCSB are 55 de puncte și se află pe primul loc. U Cluj este pe locul opt cu 34 de puncte.

Tot luni s-a desfășurat partida Sepsi Sf.Gheorghe - Farul Constanța. Oaspeții au învins cu 1-0 cu un gol înscris în minutul 87.