Jurnalul.ro Sport Fotbal intern FCSB - Viitorul 2-0. Echipa lui Dică învinge în inferioritate numerică

FCSB - Viitorul 2-0. Echipa lui Dică învinge în inferioritate numerică

17 Dec 2017   •   22:01

FCSB a câștigat ultimul meci al anului 2017 fără prea mari probleme, scor 2-0, deși din minutul 44 roș-albaștrii au jucat în 10 oameni după eliminarea lui Gnohere. Vicecampioana s-a apropiat la două puncte de liderul CFR Cluj.

Vicecampioana s-a impus prin golurile marcate de Dennis Man (20) şi Marko Momcilovic (65).

FCSB a jucat mai bine de o repriză în inferioritate numerică, atacantul francez Harlem Gnohere fiind eliminat în min. 43, pentru lovirea lui George Ţucudean. Campioana a căutat egalarea şi a ratat mai multe ocazii mari, primind al doilea gol după o eroare a portarului Arpad Tordai.

FC Viitorul a avut cele mai mari ocazii prin Eric (51), Ganea (53 - bară, 61) şi Ţucudean (67).

FCSB are trei victorii consecutive fără gol primit şi s-a apropiat la două puncte de liderul CFR Cluj.

FC Viitorul are doar o victorie în ultimele cinci etape (două egaluri, două eşecuri).

FCSB - FC Viitorul Constanţa 2-0 (1-0), Arena Naţională - Bucureşti
Au marcat: Dennis Man (20), Marko Momcilovic (65).
Cartonaş roşu: Harlem Gnohere (FCSB, 43).
Arbitru: Sebastian Colţescu (Craiova); arbitri asistenţi: Adrian Radu Ghinguleac (Bucureşti), Daniel Mitruţi (Craiova); arbitru de rezervă: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe)
Observatori: Augustus Constantin (Râmnicu Vâlcea) - CCA, Vasile Marcel (Bucureşti) - LPF