Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Liga 1/Etapa 20: Oţelul, Timişoara şi Vasluiul se distanţează

Liga 1/Etapa 20: Oţelul, Timişoara şi Vasluiul se distanţează

27 Feb 2011   •   14:38
Sursa foto: /GSP.ro

SC Vaslui rămâne în trena liderului după victoria obţinută în această seară, 2-0 cu Universitatea Cluj, echipa antrenată de Viorel Hizo reuşind să se distanţeze la 5 puncte de grupul urmăritoarelor bucureştene.

În penultimul meci al etapei cu numărul 20 din Liga 1, Universitatea Craiova a mai pierdut două puncte foarte importante pe teren propriu în luptaq pentru evitarea retrogradării, nereuşind decât un rezultat  de egalitate, 1-1, cu Victoria Brăneşti. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 30 prin Coman, care l-a învins pe Lung Junior cu un lob perfect din afara careului după o gafă de începător a lui Buleică, iar gazdele au egalat în minutul 77 prin Mihai Costea, care a şutat puternic de la marginea careului fără speranţă pentru portarul Stoicescu.

Ştiinţa a trimis o dată balonul în bară prin Dorel Stoica, iar Florin Costea a ratat ocazia meciului, trimiţând balonul cu capul peste poarta goală de la numai 3-4 metri, după o centrare excelentă a fratelui său! În urma acestui rezultat, Craiova ocupă acum locul 14 cu 21 de puncte, în timp ce Brăneştiul rămâne prima echipă sub linie, cu 20 de puncte.