Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Liga 1, Etapa a 21-a: Vaslui a remizat, 1-1 la Braşov, şi a ratat şansa de a se apropia la patru puncte de lider!

10 Mar 2011   •   10:55
Sursa foto: /Intact Images

Campioana CFR Cluj rămâne fără victorie în acest an după remiza înregistrată, în deplasare, cu Astra Ploieşti. Gazdele au deschis scorul în minutul 8 şi au mai avut două şanse bune de desprindere, dar CFR a reuşit o egalare târzie, prin Batin, aflat la primul gol Liga 1.

În ultima partidă a rundei, SC Vaslui a ratat ocazia de a se apropia la doar 4 puncte de liderul Oţelul Galaţi şi la două de Poli Timişoara după ce a remizat, 1-1, pe terenul lui FC Braşov. Echipa vasluiană a marcat prima, în minutul 35, prin golgeterul brazilian Wesley, după o gafă de începător a portarului Marc care a respins în faţă şutul lui Adailton. Gazdele au egalat în minutul 55 după autogolul lui Kuciak, la capătul unei faze în care Chipciu, cel care a centrat, a plecat dintr-o poziţie de ofsaid (foto 2)!

În minutul 81, antrenorul Vasluiului, Viorel Hizo, a fost trimis în tribună de arbitrul Cristian Balaj şi a privit finalul meciului de la tribuna oficială alături de finanţatorul echipei, Adrian Porumboiu.

Universitatea Cluj - Unirea Urziceni 4-2
Au marcat: Cl. Niculescu 34, Machado 56, Ad. Cristea 76, Voican 90 / Mihalcea 15, 48
Eliminat: Mera (Urziceni) 68

FCM Târgu Mureş - Oţelul Galaţi 1-0
A marcat: Diego Ruiz 66

Rapid - Dinamo 0-0