Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Prima victorie pentru Reghecampf

Prima victorie pentru Reghecampf

06 Dec 2015   •   22:49
Sursa foto: Christian Silva/Intact Images

Antrenorul Laurenţiu Reghecampf a redebutat cu dreptul pe banca tehnică a echipei Steaua Bucureşti, duminică seara, la Piteşti, într-un meci câştigat de campioană cu scorul de 2-0 (0-0) în faţa echipei CS Universitatea Craiova, în etapa a 21-a Ligii I de fotbal.

Steaua a dominat categoric jocul şi şi-a creat numeroase ocazii de gol, însă a deschis târziu scorul, în min. 81, prin fundaşul Paul Papp, cu un şut de la peste 30 de metri. Atacantul francez Gregory Tade (83) a închis tabela, din centrarea lui Adi Popa.

CSU a terminat meciul în zece oameni, după ce Alexandru Băluţă a primit cartonaşul roşu în minutul 90+1 (intrare brutală la Popa), la doar două minute de la introducerea sa pe teren.

În tur, Steaua a câştigat cu scorul de 2-1.

CSU are două eşecuri şi un egal în ultimele trei partide şi doar o victorie în ultimele şase. CSU a primit cartonaşe roşii în patru din ultimele şase partide de campionat şi în fiecare din ultimele cinci deplasări.

Steaua venea după două înfrângeri şi un egal.

FC Steaua Bucureşti - CS Universitatea Craiova 2-0 (0-0), Complex Sportiv Nicolae Dobrin - Piteşti
Au marcat: Paul Papp (81), Gregory Tade (83).
Cartonaş roşu: Alexandru Băluţă (CSU Craiova, 90+1).
Arbitru: Marius Avram (Bucureşti); arbitri asistenţi: Mircea Orbuleţ (Bucureşti), Vladimir Urzică (Piatra Neamţ); arbitru de rezervă: Marcel Bîrsan (Bucureşti)
Observatori: Eduard Dumitrescu (Piteşti) - CCA, Viorel Ilinca (Piteşti) - LPF