Jurnalul.ro Sport Fotbal international Chivu revine ca titular, dar Inter pierde! Milan, încă un pas spre titlu!

Chivu revine ca titular, dar Inter pierde! Milan, încă un pas spre titlu!

17 Apr 2011   •   11:47
Sursa foto: /Reuters

Internazionale Milano, cu fundaşul Cristian Chivu în teren în prima repriză, a fost învinsă, sâmbătă, în deplasare, de Parma cu scorul de 2-0 într-un meci din etapa a XXXIII-a a campionatului Italiei şi este tot mai departe de titlul de campioană.

Golurile au fost marcate de Giovinco '35 şi Amauri '86. La formaţia antrenată de brazilianul Leonardo, Chivu a fost înlocuit la pauză cu Wesley Sneijder.

Într-o altă partidă, AC Milan şi-a consolidat poziţia de lider după victoria categorică, scor 3-0, pe care a obţinută pe teren propriu în faţa Sampdoriei Genova. Golurile "diavolilor" au fost înscrise de Seedorf '20, Cassano '54-penalty şi Robinho '61.

În clasament, AC Milan rămâne lider cu 71 de puncte şi se apropie tot mai mult de primul titlu de campioană după o secetă de opt ani! Pe locul al doilea se află Napoli - 65 de puncte, iar Interul lui Chivu rămâne pe locul 3, cu 63 de puncte.