Jurnalul.ro Sport Fotbal international Dublă de senzaţie pentru Ştefan Radu în Serie A

Dublă de senzaţie pentru Ştefan Radu în Serie A

24 Feb 2014   •   08:17
Sursa foto: EPA/Intact Images

Fundaşul român Ştefan Radu a marcat două goluri pentru Lazio, care a învins cu 3-2, pe Olimpico, pe Sassuolo, duminică seară, într-o partidă din etapa a 25-a a campionatului de fotbal al Italiei.

Radu a deschis scorul în minutul 36, cu un gol de kinogramă, şut sub bara transversală, la vinclu, şi tot el a închis tabela cu opt minute înainte de final, cu un şut-centrare la care nu a fost clar nici după reluările TV dacă Antonio Candreva (Lazio) sau Paolo Cannavaro (Sassuolo) au atins balonul.

Celălalt gol al echipei capitoline a fost înscris de germanul Miroslav Klose (73), în timp ce pentru oaspeţi au înscris Sergio Floccari (72), fost jucător la Lazio, şi Antonio Floro Flores (78), din lovitură liberă.

Ştefan Radu a jucat tot meciul, primind un cartonaş galben în min. 25. Radu are 14 partide în acest sezon de Serie A şi acestea au fost primele două goluri marcate.