Jurnalul.ro Sport Fotbal international Goluri Nicoliţă, Mutu şi Daniel Nicolae

Goluri Nicoliţă, Mutu şi Daniel Nicolae

de Dragos Stoica    |    11 Dec 2011   •   21:00

Banel Nicolita continua sa uimeasca in Franta, marcand pentru a treia oara de la plecarea de la Steaua si numarandu-se din nou prin­tre cei mai buni oameni ai lui Saint-Etienne, in victoria cu 2-0 cu Caen. Ex-stelistul a reusit o executie de finete in minu­tul 10, pentru ca in minutul 63 sa fie schimbat. Tot in Franta, Daniel Niculae a marcat golul egalizator al lui Nancy in meciul cu Ajaccio, reusita sa venind in minutul 90, dupa ce atacantul daduse si pasa decisiva la primul gol.

In Serie A, Adrian Mutu a fost in sfarsit decisiv pentru Cesena, acesta marcand unicul gol al partidei disputate cu Palermo in deplasare. Atacantul a evoluat 80 de mi­nute si a inscris in minutul 63 printr-o lovitura de cap expediata de la 11 metri, prin acest rezultat Cesena reusind sa paraseasca ultima pozitie a clasamentului din Serie A. Stefan Radu a fost integralist la partida din deplasarea de la Lecce, unde echipa sa, Lazio, a invins cu scorul de 3-2. Dorin Goian a fost titular toate cele 90 de minute in tricoul lui Glasgow Rangers, care a castigat cu scorul de 2-0 pe terenul lui Hibernian in campionatul scotian.