Jurnalul.ro Sport Fotbal international Hagi, eşec în derby-ul cu Beşiktaş

Hagi, eşec în derby-ul cu Beşiktaş

28 Noi 2010   •   20:59
Sursa foto: /Reuters

Galatasaray Istanbul, echipa antrenată de Gică Hagi, a ajuns la a patra partidă consecutivă fără victorie în campionatul Turciei. Mai mult, Galata a pierdut în această seară, pe teren propriu, derby-ul cu Beşiktaş, scor 1-2, într-un meci din etapa a 14-a.

Oaspeţii au deschis scorul prin Gutti, în minutul 9, din penalty, şi s-au distanţat în minutul 80, după golul lui Nobre, în timp ce Galata nu a reuşit să puncteze decât în prelungiri, prin Kewell.

Hagi are un bilanţ negativ de la revenirea pe banca lui Galatasaray: a reuşit până acum decât o singură victorie şi două remize, pierzând alte trei cu înfrângeri.

După 14 etape, Galatasaray rămâne pe locul 10, cu 17 puncte, cu 16 mai puţin decât liderul Trabzonspor.