Jurnalul.ro Sport Fotbal international Il Tempo: "Ştefan Radu a readus echilibrul apărării lui Lazio"

Il Tempo: "Ştefan Radu a readus echilibrul apărării lui Lazio"

07 Ian 2011   •   11:24
Sursa foto: /Reuters
145385-radu-stefan-reuters-2010-10-24.jpgRevenit după o lună de pauză cauzată de o intervenţie chirugicală, fundaşul romîn Radu Ştefan a fost lăudat de presa italiană pentru prestaţia din partida din deplasarea cu Genoa, scor 0-0.

"A revenit în teren după o lună şi a readus echilibrul apărării. În repriza a doua au apărut însă multe pericole în zona sa. A fost imprecis când a ieşit în atac", a scrie Il Tempo, care l-a notat pe Radu cu 6.

Agenţia Datasport i-a acordat fundaşului nota 6,5: "Interesant modul său de a susţine ofensiva".

Calciomercato l-a notat pe Radu cu 6, apreciind că am acoperit bine partea sa în faţa atacurilor lui Rossi şi Rafinha.

Ştefan Radu a fost integralist în meciul Genoa - Lazio Roma, scor 0-0, în etapa a 18-a a campionatului italian.