Jurnalul.ro Sport Fotbal international Rădoi a marcat, Al Hilal a luat un nou titlu

Rădoi a marcat, Al Hilal a luat un nou titlu

30 Apr 2011   •   09:42

Mirel Rădoi şi-a asigurat aseară matematic al doilea titlu cu Al Hilal, cu două etape înaintea finalului campionatului din Arabia Saudită. Fostul căpitan al Stelei a contribuit din plin la victoria echipei sale, 2-1 cu Al Raed, înscriind, din lovitură liberă, golul de 1-1, după ce oaspeţii deschiseseră scorul încă din minutul 3. Scorul final a fost stabilit în minutul 67, de Al-Shalboub.

Al Hilal a profitat şi de remiza înregistrată pe teren propriu de a doua clasată, Al-Ittihad, 2-2 cu Al Quadisiya, şi are 11 puncte avans cu două etape înaintea finalului de sezon.

Acesta este al doilea titlu consecutiv câştigat de Rădoi cu Al Hilal, mijlocaşul având în palmares şi trei Cupe ale Coroanei Prinţului.