Jurnalul.ro Sport Fotbal international Raul Rusescu, un nou gol pentru Sporting Braga

Raul Rusescu, un nou gol pentru Sporting Braga

18 Feb 2014   •   09:07

Raul Rusescu a marcat unicul gol al lui Sporting Braga, învinsă cu scorul de 2-1 în deplasare, de Estoril Praia, luni seară, în ultima partidă a etapei a 19-a a campionatului de fotbal al Portugaliei.

Carlitos (23) şi Evandro (43) au marcat golurile echipei gazdă, în timp ce Rusescu a punctat în prelungiri pentru Braga (90+2), cu o lovitură de cap. Fostul jucător al Stelei a evoluat tot meciul şi a primit un cartonaş galben în minutul 82.

Rusescu, venit la începutul acestui an la formaţia lusitană, sub formă de împrumut de la Sevilla, are trei goluri marcate în cinci partide de campionat, la care se adaugă alte două goluri reuşite în tot atâtea meciuri din Cupa Ligii portugheze, precum şi un gol într-o partidă din Cupa Portugaliei, bilanţul său total fiind de 6 goluri înscrise în 8 partide.