Jurnalul.ro Sport Fotbal international Ton du Chatinier, antrenor Utrecht: "Repriza a doua a fost decisivă"

Ton du Chatinier, antrenor Utrecht: "Repriza a doua a fost decisivă"

05 Noi 2010   •   00:00
Sursa foto: /Intact Images

Antrenorul echipei FC Utrecht, Ton du Chatinier, a declarat, joi, că repriza a doua a meciului cu Steaua a fost decisivă pentru rezultatul final al partidei pierdute de olandezi, cu scorul de 1-3, în etapa a IV-a a grupei K a Ligii Europa.

"Am avut destule posibilităţi ca să înscriem. Repriza a doua a fost decisivă pentru rezultatul final. După partida cu Steaua, sperăm ca noi să învingem pe Napoli şi Steaua să câştige cu Liverpool", a spus tehnicianul olandez.

Echipa Steaua Bucureşti a învins, joi, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (1-1), formaţia olandeză FC Utrecht, în etapa a IV-a a grupei K a Ligii Europa şi a obţinut prima victorie în această fază a competiţiei.

Pentru Steaua au marcat Gardoş '29 şi Bogdan Stancu '52, '53, în timp ce golul formaţiei olandeze a fost reuşit de Mertens '33.