Oltenii isi continua seria excelenta dupa venirea pe banca tehnica a lui Stefan Stoica, ieri reusind sa se impuna si la Petrosani, scor 2-1, intr-un meci pe care l-au controlat aproape in totalitate.
CONTINUITATE. Aflati in cursa pentru evitarea retrogradarii, cu o situatie destul de grea, petrosenenii nu aveau decat varianta victoriei. Au avut in fata insa o echipa mobilizata, cu o serie pozitiva in ultimele patru etape din Liga 1, trei victorii si o remiza, carora li se adauga succesul din Cupa Romaniei. Dupa o serie de ratari ale lui Parvu, Universitatea a amanat deschiderea scorului pana dupa pauza, punctand de doua ori, prin Velcovici, sut de la 14 metri, si prin Parvu, printr-un lob de efect. Pana la final, Jiul nu a reusit decat sa reduca din handicap, prin Drida, insa era prea tarziu.