Fotbalistii de la Otelul Galati au plecat sambata la Constanta pentru un meci amical in compania Farului, dar, in cele din urma, elevii lui Sorin Cartu au jucat cu divizionara secunda Midia Navodari.
DANIEL STAN, ERIK HOOSZ - Galati
ASIGURARI. Referitor la problemele financiare, reprezentantul partii romane din combinatul ISPAT-Sidex, Pompiliu Bors, a dat asigurari ca fotbalistii isi vor incasa restantele financiare. In acest sens, presedintele Neculai Boghici a declarat: "Am primit necesarul de bani de la directorul general al Ispat Sidex, Narendra Chaudhary, dupa discutia purtata cu domnul Bors. Banii vor intra in cont luni, 12 iulie, si sper sa ajung la Constanta si sa le dau banii baietilor". La randul sau, atacantul Danut Oprea a precizat: "Vom sta patru zile la Constanta si speram sa ne obisnuim cu gazonul. Nu ne este teama de albanezi si avem incredere ca, o data rezolvate problemele financiare, ne vom concentra si vom lua o optiune serioasa pentru calificare".
VICTORIE. Sambata, pe stadionul "Gheorghe Hagi" din Constanta, Otelul a invins pe Midia Navodari cu 1-0, unicul gol fiind inscris de Negru. Partida cu Dinamo Tirana, care nu a anuntat pana ieri cand va sosi in Romania, va avea loc joi, de la ora 20:00.