Jurnalul.ro Sport România U18 învinge Moldova U18 cu 5-0 în al doilea meci de pregătire

România U18 învinge Moldova U18 cu 5-0 în al doilea meci de pregătire

de Redacția Jurnalul    |    10 Sep 2024   •   15:30

Echipa națională de fotbal masculin U18 a României, pregătită de Adrian Dulcea, a câștigat marți și al doilea meci amical împotriva Moldovei.

În cadrul stagiului de pregătire desfășurat la Tiraspol, Republica Moldova, în perioada 1-10 septembrie, tricolorii U18 au disputat două meciuri de pregătire împotriva reprezentativei similare a Moldovei.

După victoria clară de duminică, 8 septembrie, cu 3-0 în primul meci, România U18 a obținut o nouă victorie convingătoare în cel de-al doilea meci de pregătire, jucat marți, 10 septembrie. Tricolorii au învins Moldova cu un rezultat categoric de 5-0.

În partida de marți, Troy Tomșa a deschis scorul în minutul 28. Robert Necșulescu a adăugat două goluri înainte de pauză, în minutele 36 și 45+2. În a doua repriză, Raul Stanciu a marcat dintr-o lovitură liberă în minutul 88, iar Andrei Toroc a închis tabela în minutul 89.