Jurnalul.ro Sport Sporturi Cea mai frumoasă pasă de GOL a anului VIDEO

Cea mai frumoasă pasă de GOL a anului VIDEO

11 Iun 2013   •   13:51

Mijlocaşul Alejandro Pena, de la formaţia argentiniană Atletico Tucuman, a reuşit o rabona perfectă, punându-l în situaţie de singur cu portarul pe colegul său, Alberto Argañaraz, care a şi înscris, scrie RTV.NET.

Citeşte şi Emoţie, încleştare şi tensiune. Cele mai frumoase fotografii ale săptămânii, în sport

Fotbalul spectacol se mută treptat spre America de Sud, unde în scurt timp va începe Cupa Confederaţiilor, însă multe campionate se află încă în plină desfăşurare.

Citeşte şi Piscina din mijlocul terenului. Celebrare amuzantă a unui gol, în Polonia VIDEO

În liga a doua argentiniană s-a jucat un meci de poveste, cu şapte goluri, între Atletico Tucuman şi Almirante Brown. Gazdele au câştigat cu 4-3, însă după ce au condus cu 3-0 la pauză au avut emoţii la jumătatea reprizei secunde când oaspeţii s-au apropiat la un singur gol.

Vezi VIDEO cu cea mai frumoasă pasă de GOL a anului pe RTV.NET.