Jurnalul.ro Sport Sporturi Înot: Daniel Martin, medaliat cu aur la Cupa Mondială de la Kazan

Înot: Daniel Martin, medaliat cu aur la Cupa Mondială de la Kazan

01 Noi 2019   •   21:50
Sursa foto: Sursă: Facebook / Sarah Thomas

Înotătorul român Daniel Martin a câştigat proba de 200 m spate, vineri, la Cupa Mondială de la Kazan (Rusia), potrivit site-ului Federaţiei Internaţionale de Nataţie (FINA).

Martin, sportiv calificat la Jocurile Olimpice de la Tokyo, a fost cronometrat cu timpul de 1 min 58 sec 42/100, fiind urmat în clasamentul final de japonezul Sunama Keita (1 min 59 sec 17/100) şi de rusul Grigori Tarasevici (1 min 59 sec 88/100).

La 100 m fluture, Daniel Martin s-a clasat pe locul 24, cu timpul de 55 sec 60/100.

Ultima etapă a Cupei Mondiale din acest an are loc în perioada 1-3 noiembrie, la Kazan, cu participarea a circa 300 de sportivi.