Dupa cooptarea in staff-ul tehnic a mai multor jucatori ai Craiovei Maxima, printre care Costica Stefanescu, Gheorghita Geolgau sau Aurica Beldeanu, a venit randul lui Nicolae Ungureanu sa ajute la redresarea echipei la care s-a consacrat.
ANTRENAMENT. Ungureanu a condus ieri-dimineata antrenamentul Stiintei, alaturi de secundul Daniel Mogosanu si directorul tehnic Costica Stefanescu. "Am fost contactat de Adrian Mititelu ca sa pun si eu umarul la o mai buna evolutie a Universitatii din postura de antrenor secund, pe care am acceptat-o avand in vedere ca am fost coechipier cu Stefanescu, Stanga si Mogosanu si sper sa facem impreuna un lucru bun, avand in vedere ca toti am imbracat candva tricoul alb-albastru", a spus cel poreclit "Rosu". Stanga nu se afla in Craiova, el plecand marti in Olanda, pentru un control medical.