Jurnalul.ro Ştiri Observator Un arbitru de o nesimţire maximă: A acordat trei penalty-uri unei echipe în doar patru minute VIDEO

15 Noi 2013   •   11:59

O întâmplare halucinantă a avut loc în divizia a treia din Rusia, unde un arbitru a insistat ca gazdele de la Terek Groznîi II să înscrie şi
le-a acordat câte penalty-uri a fost nevoie, pentru a marca.

Vezi şi Cel mai penibil penalty dictat vreodată VIDEO

Halucinant este puţin spus. Ce s-a petrecut zilele trecute, la meciul dintre Terek Groznîi II şi Alaniya Vladikavkaz II depăşeşte orice închipuire. Arbitrul a dictat trei lovituri de la 11 metri pentru gazde, în doar patru minute, toate practic fiind inventate, în urma unor simple contacte de joc.

Citeşte şi Cel mai prost penalty executat vreodată. Cum s-au făcut de râs doi jucători austrieci VIDEO

Cum primele două au fost ratate, centralul a simţit nevoia să mai acorde una, doar-doar Terek va reuşi să înscrie. De altfel, când a indicat a
treia oară punctul cu var, întreg stadionul a izbucnit în hohote de râs. Cu un aşa arbitru Terek n-avea cum să nu câştige, scorul final fiind 2-0.

Urmăreşte VIDEO cu deciziile arbitrului neruşinat pe RomâniaTV.NET.