Lulache (Nuclearelectrica): Piaţa de energie din România e parţial funcţională şi nicio investiţie de anvergură nu e sustenabilă
Ponta: Băsescu a DEZINFORMAT românii cu privire la Legea energiei! Preşedintele are interese în acest domeniu
Nuclearelectrica dă în judecată ANRE pentru că o obligă să vândă energie populaţiei la un preţ mai mic
Sclavie în energie. Majorările urmează să-şi facă apariţia şi la noi, din cauza liberalizării şi regenerabilelor. Bulgarii au ieşit deja în stradă