George Sergiu Niculescu, secretar de stat în Ministerul Energiei: Așteptăm primele molecule de gaz în sistemul de transport cât mai repede
George-Sergiu Niculescu, secretar de stat în Ministerul Energiei: România ar putea prelua gaze din Sud
Adrian Badea, vicepreședinte Federația Petrol și Gaze: România trebuie să dezvolte resursele de gaze naturale din Marea Neagră. Și biomasa este o soluție
Gheorghe Piperea către consumatori: Contestați facturile la energie. Măsurile luate de autorități sunt nesemnificative
În 2022 va fi extrasă prima moleculă de gaze din zăcămintele de mare adâncime descoperite în Marea Neagră